כל מה שרצית לדעת על צמח הקנאביס

קנאביס הוא תערובת ירוקה, חומה או אפורה של חלקים מיובשים גרוסים מצמח המריחואנה. הכימיקל הפעיל העיקרי בקנאביס הוא delta-9-tetrahydrocannabinol, הנקרא גם THC. ההשפעות הפסיכואקטיביות של קנאביס נגרמות כתוצאה מאינטראקציה של THC עם המערכת האנדוקנבינואידית במוח. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר לטווח קצר הן פגיעה בזיכרון ובטווח הקשב, האטה בזמן התגובה ופגיעה במיומנויות מוטוריות. ניתן לעשן מריחואנה בסיגריה מגולגלת ביד (ג'וינט), או במקטרת או בבונג. אפשר גם לעשן בבלאנטים שהם סיגרים שהתרוקנו מטבק והתמלאו מחדש בעלי מריחואנה. ניתן להוסיף מריחואנה למזון או לבשלו.

מריחואנה, גראס, מרי ג'יין, וויד ו-ג'אנגה הן רק חלק מהשמות והכינויים אשר ניתנו לצמח הקנאביס שהוא למעשה צמח חד שנתי שצמיחתו מתחילה בחודשי האביב ונמשכת בין שלושה לחמישה חודשים. לאורך כל ההיסטוריה האנושית נעשו בכל חלקי הצמח מגוון רחב של שימושים, כאשר ממצאים ארכיאולוגיים מעידים על כך שנעשה שימוש בצמחי קנאביס עוד בתקופת האבן החדשה בשנת 10,000 לפני הספירה. 

אילו זני קנאביס קיימים בעולם?

כאשר מדברים על קנאביס למטרות שימוש עצמי בעישון, אידוי או כל דרך אחרת המועדפת עליכם, מדברים למעשה של שלושה זני קנאביס עיקריים: קנאביס סאטיבה, קנאביס אינדיקה והנחת היסוד של העשור האחרון - קנאביס היבריד שהוא למעשה שילוב של שני הזנים האחרים.צמחי  הקנאביס השונים נבדלים אילו מאילו בצבעם, תצורתם, ריחם, וכמובן, רמת השפעתם על המשתמש. קנאביס סאטיבה לצורך העניין מתאפיין בהשפעה מעוררת וממריצה ואילו קנאביס אינדיקה מתאפיין בהשפעה מרגיעה ונינוחה יותר. 

מהיכן מגיע המאנציז' אחרי שימוש בקנאביס?

תיאבון מוגבר לאחר שימוש בקנאביס הוא פועל יוצא של פעילות קולטנים באזור מסוים במוח המכונה היפותלמוס האחראי בין היתר לוויסות התיאבון, ולכן, זמן לא ממושך לאחר שההשפעות המיידיות של הקנאביס מתפוגגות במוח, מתעורר תיאבון מוגבר. 

אילו חומרים פעילים בקנאביס?

בכל צמח קנאביס מצויים מספר גדול של חומרים פעילים המסווגים לשלוש קבוצות של חומרים: טראפנואידים, פנלבנואידים ו-קנאבינואידים, כאשר בכל צמח לצורך העניין קיימים כ-80 קנאבינואידים. החומרים הפעילים הנפוצים ביותר בכל צמח קנאביס הם ה-THC הידוע בהשפעות פסיכו אקטיביות וה-CBD הידוע בהשפעות אנטי - פסיכו אקטיביות.

Cannabis plant growing at outdoors marijuana farm. Cannabis plantation for medical concept.
צמח קנאביס

מאפייני זרעי קנאביס 

הזרעים המצויים בצמח הקנאביס הם נטולי השפעות פסיכו אקטיביות והם ידועים בערכים התזונתיים הגבוהים המצויים בהם, כאשר בכל זרע של צמח הקנאביס מצויים 21 חומצות אמינו המהוות מקור טבעי אידיאלי לצריכת חלבון וסיבים תזנותיים. כמו כן, זרעי קנאביס מכילים בתוכם כמות גבוהה יחסית של אומגה 3, סידן, ברזל, אבץ, אשלגן, מגנזיום וזאת לצד ויטמינים נוספים, ולכן, הם נחשבים לתוספת מומלצת לכל תבשיל, סלט או משקה. 

שימושים רפואיים של צמח הקנאביס 

לאורך המאה ה-19 ועד שנות השלושים של המאה ה-20, הקנאביס שימש כמרכיב מרכזי במספר גדול של תרופות, כאשר ההכרזה על הקנאביס כסם מסוכן במספר הולך וגדל של מדינות הוביל להפסקת השימוש בו למטרות טיפול בבעיות רפואיות. במהלך העשורים האחרונים, החל להיעשות שימוש חוזר בקנאביס כאמצעי טיפולי ותרופתי למגוון רחב של של בעיות ומצבים רפאוים מורכבים. 

בישראל, על אף הגדרת הקנאביס כסם מסוכן על פי פקודת הסמים, ניתן היתר לצריכת קנאביס רפואי לעשרות אלפי אזרחים הצורכים קנאביס רפואי באופן תדיר וקבוע. 

תוכן עניינים

עוד פרסומים באותו הנושא

מוצרי קנאביס שונים

אילו השפעות יש לקנאביס רפואי?

קנאביס רפואי הוא אמצעי טיפולי לכל דבר ועניין ועבור מאות אלפי ישראלים המחזיקים ברישיון מיוחד לצרכי רכישתו וצריכתו, הוא מהווה "גלגל הצלה" בכל הנוגע להתמודדות הפיזית והנפשית שלהם עם המחלה או הבעיה הרפואית עימה הם מתמודדים.

מוצרי קנאביס רפואי

💚 כל מוצרי הקנאביס הרפואי המשווקים בחנות ווידמי, משווקים על ידי המותגים הגדולים והמובילים בישראל, דבר המבטיח לכם את מוצרי הקנאביס הטריים והאיכותיים ביותר ללא פשרות. מוצרים אלו יגיעו עד אליכם באריזתם המקורית בהתאם למוצר אותו הזמנתם.

קנאביס רפואי פופלרי

💚 לרשותכם קטלוג מוצרי קנאביס רפואי המסווג לפי סוגי הזנים, זמינות מלאי ויצרני הקנאביס. כמו כן, עומדת לרשותכם מערכת חיפוש פנימית לאיתור מהיר של המוצר המועדף עליכם. זכרו שעדיין אנחנו חנות קנאביס רפואי וכל זן משפיע על כולם בצורה שונה.

זני קנאביס מהעולם

💚 לרשותכם קטלוג זנים מהעולם של קנאביס, זמינות מלאי ויצרני הקנאביס. בתור חנות קנאביס רפואי, חשוב לנו להיות שקופים ולספק מידע אמיתי אודות הזנים המקוריים מהעולם, זנים בעלי וותק של שנים רבות ומחקרים, עליהם מבוסס כל מוצר בכל חנות קנאביס רפואי בארץ ובעולם, המקור של זני הקנאביס שמגדלים בישראל.

רשימת המתנה

כל מה שרצית לדעת על צמח הקנאביס

💚 משלוחים חינם ● אין צורך לדאוג לכלום, משום שאנו מספקים משלוח בחינם לכל ההזמנות, המשלוחים זריזים וכמובן הדיסקרטיות מובטחת